Здолбунівська центральна районна бібліотека

Живе в народі пам`ять вічна
Дата: 01.02.2018
Тема: News2 лютого 1944 року - знаменна дата для нашого краю, яку ми пам`ятаємо і будемо згадувати через роки. Адже 74 роки цього дня наше місто було звільнено від нацистських окупантів. Дізнатись про кровопролитні бої на рідній землі та вшанувати пам`ять тих, хто наближав перемогу на фронті і в тилу, мали змогу учні 10 класу ЗОШ №4 (кл.керівник Якімова Є.О)на заході в читальному залі районної бібліотеки. Година пам`яті «Живе в народі пам`ять вічна» розпочалась розповіддю бібліотекаря про перебіг війни на Рівненщині: мовою фактів, цифр та представленням книг, інформаційних матеріалів, краєзнавчих досліджень про ці події. Імена тих, хто захищав нашу землю навіки вписані в історію Здолбунівщини гранітом меморіалів, обелісків та людською пам`яттю.

Виступ бібліотекаря підтверджено переглядом документальних фільмів: «Рівне – 2 лютого 1944 року», «Бої за рідну землю».
Найстарша користувачка книгозбірні Нікітіна Галина Йосипівна, як свідок подій, поділилась спогадами пережитого на окупованій, а потім звільненій Здолбунівщині. Учні уважно слухали хвилюючу розповідь, поглиблювали свої знання історії рідного краю.
Аби додати історичного звукового антуражу захід супроводжувався записом голосу диктора Юрія Левітана про звільнення Рівного та Здолбунова.
Узагальнивши все почуте і побачене на заході, бібліотекар підсумувала: «Усі ми - вічні боржники перед тими, хто наближав Велику Перемогу і звільняв рідну землю. Вони завоювали кожному з нас право на життя дуже дорогою ціною. Тож головний урок війни для нас - це урок миру».

Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2607