Здолбунівська центральна районна бібліотека

Різдвяні віншування двох Університетів
Дата: 21.12.2017
Тема: News21 грудня
Різдвяні віншування двох Університетів
На останнє засідання літературно-краєзнавчого факультету Університету ІІІ віку спільного проекту Здолбунівської районної бібліотеки і Здолбунівського районного територіального центру завітали шановні гості – члени громадської організації «Здолбунівського Університету Третього Віку», який діє при костелі Св. Апостолів Петра і Павла.
Сьогоднішня зустріч - це добрий приклад того, що народи готові співпрацювати, відпочивати, вивчати культуру обох народів для прикладу наступним поколінням.
Зустріч була приурочена святкуванню Різдва Христового за Григоріанським календарем ( 25 грудня).


Бібліотекар наголосила, що за Законом Президента України 25 грудня - вихідний день: відтепер українці відпочиватимуть на католицьке Різдво. Так, як сьогодні в Україні нараховується близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх релігійних організацій України. Значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день (7 січня), теж визначений на законодавчому рівні як вихідний день.
Загалом думка, що українські і польські народи мають у своїй історії багато спільного, тому повинні розвивати добросусідські стосунки, вчитися кращому один в одного, була на заході основною.
Про історію святкування католицького Різдва, про різдвяні традиції, які передаються з покоління в покоління, несучи в собі весь сенс всеосяжної любові Христової розповіла вчитель польської мови суботньо-недільної школи при костелі Св. Апостолів Петра і Павла – Ельжбєта Піотровска.
Ніяке інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове.
Свято Різдва наповнює душі світлом, любов’ю, теплом і щирою колядою.
Підтвердженням святкування Різдва Христового польською громадою у костелі Св. Апостолів Петра і Павла був показ відеофільмів: святкування Різдва у Ватікані, у Гуральську і у Здолбунові(вертеп).
Запрошені гості поділилися оплатком, який символізує Тіло Христове. На оплатках витіснені християнські релігійні зображення Діви Марії з малям Ісусом та Віфлеємська зірка. Взаємне ділення хлібом є виявом пробачення, примирення та любові, а також готовністю ділитися усім, що в тебе є. Побажали один одному миру в домі, тепла, світла, добра і веселої коляди.
Колоритом сьогоднішнього свята стали колядки на польській мові у виконанні членів Університету Третього Віку при римо-католицькому костелі ( акомпаніатор Валерій Стельмашук). Атмосферу свята створили колядки у виконанні усіх присутніх українською мовою.
Підвів підсумки роботи за рік Анатолій Ліщинський - директор Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування. А вдячна студентка Університету ІІІ віку Ганна Перета прочитала власний вірш «Наш Університет».
Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2591