Здолбунівська центральна районна бібліотека

І дух і воля України
Дата: 21.12.2017
Тема: News


21 грудня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся вечір-вшанування
« І дух і воля України», присвячений 75-річчю утворення Української Повстанської Армії.
Вечір розпочався з виконання Гімну України.
Ведуча Наталія Пилипчук, бібліотекар книгозбірні в своєму виступі наголосила про те, що УПА - немає аналогів у світовій історії. Це перша збройна сила, яка стала на боротьбу за незалежність.
Захід організовано з ініціативи голови Конгресу українських націоналістів, голови товариства політв`язнів, репресованих ОУН-УПА м. Здолбунів - Гринюк Ірини Улянівни.
З вітальним словом звернувся до присутніх голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук. Він подякував організаторам заходу і акцентував увагу на роль УПА у Здолбунівському районі.


Ірина Улянівна теж привітала усіх з 75-ти річчям створення повстанської армії, поділилася спогадами про те , як її родина боролася за Україну. І запевнила, що і вона поки буде жити, буде боротися за нашу державу. Ірина Улянівна молиться за тих, хто відстоює нашу незалежність сьогодні.
Голова Рівненської обласної організації Народного Руху України, голова РО Братства вояків УПА імені генерал-хорунжого Клима Савури Тетяна Матюніна закликала бути єдиними, вірити в те, що ми побудуємо таку державу, яку ми хочемо, побажала неньці-Україні процвітання і нагородила патріотів України почесними грамотами.
Сергій Гридін, заступник Голови Здолбунівської держадміністрації, наш місцевий письменник, наголосив на тому, що завжди найкращі патріоти захищали Україну в ті часи і сьогодні.
Дуже цінними є спогади живих свідків подій, пов`язаних з діяльністю ОУН-УПА на Рівненщині. Слухачі заходу переглянули відеоролик «Без права на забуття», героями якого є учасники тих подій.
Депутат Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук , будучи на заході, передав кошти для Товариства політв`язнів та репресованих.
Місцева поетеса Галина Олійник зачитала власні поезії: «Повстанська пісня»(присвячена воїну-повстанцю), «Цвіла черешня»(присвячена Ганні Повстанській, автору книги «Повість моєї юності) та «Зріє ранок»(присвячена воїнам-повстанцям).
Бардюк Галина та Рачук Лариса виконали сучасну коляду «Сумний святий вечір». Віночок повстанських пісень прослухали у виконанні аматорського колективу с. Івачків (керівник Тетяна Мельник).
Під час заходу була презентована книжкова виставка «Вони боролися за Україну» з фондів Здолбунівської ЦРБ.
На закінчення вечора прозвучала молитва «Боже єдиний, нам Україну храни».
Ми зобов`язані назавжди увічнити у своїй пам`яті тих, хто став безвинною жертвою у боротьбі за майбутнє України. Народитися і бути українцем – це велика честь, яка зобов`язує нас жити і боротися на славу Вітчизни.
Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2590