Здолбунівська центральна районна бібліотека

Батьківщина Бориса Тена
Дата: 08.12.2017
Тема: News


Діяльність літературно-краєзнавчого факультету Університету ІІІ віку спільного проекту Здолбунівської районної бібліотеки і Здолбунівського районного територіального центру спрямована на популяризацію історико-культурної спадщини краю, вшануванню тих, хто вагомо примножив славу рідної землі. Напередодні 120 річниці з дня народження нашого славного земляка, видатного перекладача, письменника, культурно-релігійного діяча Бориса Тена відбулося заняття в селі його дитинства Кунин.

Звідси з Кунина розпочав свою дорогу в життя великий митець Борис Тен, тут сидів за партою, співав у дитячому хорі, відстоював службу Божу. Окрасою села є дві Свято Георгіївські церкви, які розташовані на одному подвір`ї. Новому храму 22 роки, а старій дерев`яній церкві понад 270 років. Старий Свято Георгіївський храм історично цікавий тим, що на початку XX століття його настоятелем був В. Хомичевський (1897-1912 рр), батько Б. Тена (М. Хомичевського). Оригінали «Клірових відомостей» заповнені рукою В.І. Хомичевського містять відомості про сім`ю священика і його парафію. Цими фактами захопила розповідь зав. ПШБ села Кунин Більчук С. І. під час екскурсії в храмі. Присутні з цікавістю слухати змістовну розповідь про історію Свято Георгіївських храмів місцевого жителя С.В. Ніколайчука. Зусиллями громадськості села, священнослужителями, краєзнавцями, зав. ПШБ Більчук С. створено музейну експозицію «Історія Свято Георгіївської церкви». Студенти Університету побачили стародруки, старовинний український національний одяг, старі і нові світлини, ознайомилися з цікавими архівними документами. Музейну експозицію наповнюють унікальні краєзнавчі документи з архіву церкви, а сьогодні вона поповнилась новими світлинами які передала у громадський музей Волошина Л.А..
Захоплюючою була розповідь бібліотекаря про відвідини рідного села Б.Теном на початку 60 років минулого століття, уже «немолодим, кремезним, інтелігентним чоловіком». Працівники районної бібліотеки доповнили сторінки життєпису Б. Тена – його церковну діяльність, служіння Богові і Україні, рідній церкві, заслання, рабська праця в концтаборі далекосхідного ГУЛАГУ, та житомирські післявоєнні роки життя. Про плідну діяльність як перекладача свідчили представлені бібліотекарями твори: Гомера, Есхіла, Шіллера, Гете, Міцкевича. Чудове знання грецької, віртуозне володіння українською мовами зробили переклади «Іліади», «Одіссея» неперевершеними слов`янськими перекладами Гомера . Поетичну майстерність розкрили учні Кунинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, декламуючи вірші з поетичної збірки автора.
Хвалебно прозвучав вірш «Борис Тен» випускниці Кунинської ЗОШ Андрощук Дарини присвячений земляку.
Поповнивши знання про історію свого краю, враженими від почутого і побаченого, горді за свого земляка поверталися додому. Для більш детального ознайомленням з життєписом Б. Тена запропоновано переглянути книжкову виставку, що діє в читальному залі районної бібліотеки та віртуальну на сайті Здолбунівської книгозбірні.
Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2581