Здолбунівська центральна районна бібліотека

Національне читання
Дата: 04.09.2017
Тема: News


2-го вересня завдяки співпраці Здолбунівської центральної районної бібліотеки з Товариством Польської культури, працівники бібліотеки долучилися до акції «Національне читання», яка відбулася в Римо-католицькому костелі св. Петра і Павла.
«Національне читання» – це щорічна польська громадська акція, яку започаткували президент Польщі Анджей Дуда та його дружина Агата. Акція покликана пропагувати читання художніх творів національної літератури, фрагменти яких зачитують публічно в бібліотеках, театрах, виставкових залах, парках, на площах тощо.
Кожного року інтернет-користувачі обирають один твір серед запропонованих президентом для публічного читання. Цьогоріч це п`єса «Весілля» Станіслава Виспянського, основана на реальних подіях, що сталися 1990 року.


Твір Станіслава Виспянського дуже складний для читачів, які добре не знають польської історії. «„Весілля” – це дуже польська драма. Дехто навіть твердив, що цей твір не піддається перекладу і поза межами Польщі його сенсу не зрозуміють. Проте, так не сталося – драму Виспянського переклали понад десятьма мовами. Її понадчасовість і популярність підтверджує факт, що лише польською мовою „Весілля” видали 120 разів», – сказала перша леді Польщі.
Учні суботньо - недільної школи при Римо-католицькому костелі св. Петра і Павла зачитали в ролях уривки з п`єси «Весілля» польською мовою.
Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2550