Здолбунівська центральна районна бібліотека

Презентація книги “Гурби. Квітень 1944-го“
Дата: 27.04.2017
Тема: News


21-25 квітня 1944 року в історії нашого краю і України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Гурби.
У пасхальні дні 1944 року у Гурбенському лісі відбулася найбільша битва за часів новітньої історії України між вояками УПА та внутрішніми військами НКВС. Дослідження історії краю та встановлення історичної правди стало предметом вивчення відомих на Рівненщині дослідників історії українських визвольних змагань І.Марчука і О.Тищенка. Результатом їхньої праці є шість видань книги «Гурби. Квітень 1944-го».
27 квітня Здолбунівська центральна районна бібліотека організувала та провела презентацію шостого видання: Марчук І., Тищенко О. Гурби. Квітень 1944-го. вид. шосте, оновлене. – Тернополь: ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», 2016. – 96с.


Особливістю презентації книги була присутність авторів та добровольця сучасної війни. Старшокласники ЗОШ №6 (класний керівник Шевчук В.П.) отримали інформацію з перших вуст про мету дослідження, відмінності шостого видання, особливості художнього оформлення. Адже кожна попередня книга виходила з змінами та доповненнями.
Під час відео-презентації «Гурби, ви наша пам’ять свята» підготовленої працівниками книгозбірні, бібліотекар наголосила, що Гурби – святе місце для кожного з нас, яке знаходиться в нашому районі. 245 чол., які лежать у могилах Гурбенських лісів стали справжніми воскресителями віри українців у свободу і незалежність своєї Вітчизни. Вони боролися за спокійний Великдень для нас, так само як і зараз наші воїни боряться за наш спокій на сході України.
«Перемога завжди буде на нашому боці, як в бою під Гурбами чи під Крутами, так і зараз у війні з Росією. Адже ми боремося за свободу та націю» - запевнив доброволець Микола.

Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2516