Здолбунівська центральна районна бібліотека

Захід-пошанування пам`яті У.Самчука
Дата: 23.02.2017
Тема: News


Працівники Здолбунівської районної бібліотеки підготовили захід-пошанування пам’яті нашого земляка, дерманця, автора безсмертної «Волині» Уласа Самчука для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл міста, студентів Університету III віку та всіх небайдужих шанувальників творчості письменника з нагоди 112-ї річниці з дня народження.На фоні презентації підготовленої книгозбірнею бібліотекар ознайомила з маловідомими та цікавими фактами з життя та творчості У.Самчука.
Голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук підкреслив ким є образ митця і громадського діяча для нього особисто і для кожного українця зокрема. Особливої уваги заслуговував виступ односельця В.М.Кирилюка, який знав, бачив і чув письменника.Ім’я Самчука було добре відоме за кордоном і майже не відоме в Україні. Тільки в роки незалежності з-за океану повернулись документи, рукописи та меморіальні речі письменника які стали експозицією літературного музею У.Самчука у Рівному. Учасники заходу віртуально побували в музеї та почули розповідь директора Інни Нагорної.До заходу долучився директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею О.Тищенко та закликав читати твори У.Самчука, щоб зрозуміти глибинну суть українства.
Учні ЗОШ № 4 Крупецька Ніна та Гудима Аліна читали вірші поетів-дерманців Б.Галабурди, К. Рожко. У виконанні автора Андрія Пелента прозвучав власний вірш присвячений У.Самчуку.
А на кінець звучала пісня «О, Дермань, о село» композитора-земляка В.Іляшевича на слова дерманця М.Семерика.


Це стаття опублікована на сайті: http://lib.ukrsd.com.ua
Посилання на цю статтю: http://lib.ukrsd.com.ua/index.php?name=News&op=article&sid=2481